
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reference Type | External, Internal |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 10 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Settling Time | 4.1 µs |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Differential Output | No |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 309
Distributors
pcbx
Unit Price$4.16116
Ext.Price$4.16116
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.16116 | $4.16116 |
| 10 | $3.20168 | $32.01680 |
| 25 | $2.96205 | $74.05125 |
| 50 | $2.82719 | $141.35950 |
| 100 | $2.69850 | $269.85000 |
| 300 | $2.59583 | $778.74900 |
| 500 | $2.49707 | $1248.53500 |
